Stripe (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: view
hi: देखें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Test
hi: परीक्षण

en: Country
hi: देश

en: edit
hi: संपादन करें

en: Email
hi: ईमेल

en: Active
hi: सक्रिय

en: State
hi: अवस्था

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: !name field is required.
hi: !name फील्ड जरुरी है
