Stripe (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (29 entries)

en: Currency
hu: Pénznem

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: view
hu: megtekintés

en: None
hu: Nincs

en: Test
hu: Teszt

en: Country
hu: Ország

en: edit
hu: szerkesztés

en: Email
hu: E-mail

en: Active
hu: Aktív

en: Card Number
hu: Kártyaszám

en: Amount
hu: Összeg

en: State
hu: Állapot

en: City
hu: Város

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Stripe
hu: Csíkozás

en: Billing address
hu: Számlázási cím

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: !name field is required.
hu: „!name” mezőt ki kell tölteni.

en: Live
hu: Élő

en: Secret Key
hu: Titkos kulcs

en: Created Date
hu: Létrehozás dátuma

en: Customer ID
hu: Ügyfélazonosító

en: Expiration Month
hu: Lejárati hónap

en: Expiration Year
hu: Lejárati év

en: Address 2
hu: Cím 2

en: Address 1
hu: Cím 1

en: Drupal User
hu: Drupal-felhasználó

en: Default source
hu: Alapértelmezés szerinti forrás
