Stripe (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Currency
id: Mata uang

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: view
id: tampilan

en: None
id: Tiada

en: Test
id: uji

en: Country
id: Negara

en: Active
id: Aktif

en: Amount
id: Jumlah

en: State
id: Status

en: City
id: Kota

en: Postal code
id: Kode pos

en: Billing address
id: Alamat penagihan

en: Authentication
id: Autentikasi

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: Live
id: Langsung

en: Secret Key
id: Kunci Rahasia

en: Address 2
id: Alamat 2

en: Address 1
id: Alamat 1

en: Default source
id: Sumber asali
