Stripe (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Currency
it: Valuta

en: Yes
it: Sì

en: view
it: mostra

en: None
it: Nessuno

en: Country
it: Paese

en: edit
it: modifica

en: Email
it: E-mail

en: Active
it: Attivo

en: Card Number
it: Numero carta

en: Amount
it: Importo

en: State
it: Stato

en: City
it: Città

en: Postal code
it: Codice postale

en: Billing address
it: Indirizzo di fatturazione

en: Authentication
it: Autenticazione

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Expiration Month
it: Mese di scadenza

en: Expiration Year
it: Anno di scadenza

en: Address 2
it: Indirizzo 2

en: Address 1
it: Indirizzo 1

en: Default source
it: Origine predefinita
