Stripe (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: Currency
nl: Valuta

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: view
nl: weergeven

en: None
nl: Geen

en: Country
nl: Land

en: edit
nl: bewerken

en: Email
nl: E-mail

en: Active
nl: Actief

en: Card Number
nl: Kaartnummer

en: Amount
nl: Bedrag

en: State
nl: Status

en: City
nl: Plaats

en: Postal code
nl: Postcode

en: Stripe
nl: Streep

en: Billing address
nl: Factuuradres

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: !name field is required.
nl: Het veld !name is verplicht.

en: Secret Key
nl: Geheime Sleutel

en: Created Date
nl: Aanmaakdatum

en: Customer ID
nl: Klant-ID

en: Expiration Month
nl: Vervaldatum Maand

en: Expiration Year
nl: Vervaldatum Jaar

en: Address 2
nl: Adres 2

en: Address 1
nl: Adres 1

en: Drupal User
nl: Drupal-gebruiker

en: The currency is not supported by this payment method.
nl: De valuta wordt niet door deze betaalmethode ondersteund.

en: Default source
nl: Standaardbron
