Stripe (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Currency
de: Währung

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: view
de: Ansicht

en: None
de: Keine

en: Country
de: Land

en: edit
de: Bearbeiten

en: Email
de: E-Mail

en: Active
de: Aktiv

en: Card Number
de: Kartennummer

en: Amount
de: Betrag

en: State
de: Status

en: City
de: Stadt

en: Postal code
de: Postleitzahl

en: Stripe
de: Streifen

en: Billing address
de: Rechnungsanschrift

en: Authentication
de: Authentifizierung

en: !name field is required.
de: Das Feld !name ist erforderlich.

en: Secret Key
de: Geheimer Schlüssel

en: Created Date
de: Erstellungsdatum

en: Customer ID
de: Kundennummer

en: Expiration Month
de: Ablaufmonat

en: Expiration Year
de: Ablaufjahr

en: Address 2
de: Adresszeile 2

en: Address 1
de: Adresszeile 1

en: Account Information
de: Konteninformation

en: Drupal User
de: Drupal-Benutzer

en: Subscriptions (@count)
de: Abonnements (@count)

en: Default source
de: Standardquelle

en: Test form
de: Testformular
