Stripe (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: Currency
fa: واحد پول

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: view
fa: مشاهده

en: None
fa: هیچ

en: Test
fa: آزمایش

en: Country
fa: کشور

en: edit
fa: ویرایش

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Active
fa: فعال

en: Card Number
fa: شماره کارت اعتباری

en: Amount
fa: مقدار

en: State
fa: وضعیت

en: City
fa: شهر

en: Postal code
fa: کد پستی

en: Billing address
fa: آدرس جهت صدور صورتحساب

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: !name field is required.
fa: فیلد !name اجباری است.

en: Secret Key
fa: کلید رمز

en: Expiration Month
fa: ماه انقضا

en: Address 2
fa: آدرس ۲

en: Address 1
fa: آدرس ۱
