Stripe (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Currency
pt: Moeda

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: view
pt: ver

en: None
pt: Nenhum

en: Test
pt: Testar

en: Country
pt: País

en: edit
pt: editar

en: Active
pt: Ativo

en: Card Number
pt: Número do Cartão

en: Amount
pt: Quantia

en: State
pt: Estado

en: City
pt: Município/Concelho

en: Postal code
pt: Código postal

en: Billing address
pt: Endereço de faturação

en: Authentication
pt: Autenticação

en: !name field is required.
pt: O campo !name é obrigatório.

en: Live
pt: Ao vivo

en: Created Date
pt: Data de criação

en: Customer ID
pt: ID de Cliente

en: Expiration Month
pt: Mês de expiração

en: Expiration Year
pt: Ano de expiração

en: Address 2
pt: Bairro

en: Address 1
pt: Rua, Avenida, Praça

en: Default source
pt: Fonte predefinida
