Stripe (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Currency
ro: Monedă

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: view
ro: afișează

en: None
ro: Nimic

en: Country
ro: Ţară

en: edit
ro: modifică

en: Email
ro: email

en: Active
ro: Activ

en: Card Number
ro: Numărul cardului

en: Amount
ro: Suma

en: State
ro: Status

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Postal code
ro: Cod poştal

en: Authentication
ro: Autentificare

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Default source
ro: Sursă implicită
