Strongarm (7.x-2.0-beta2) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Reset to defaults
fr: Réinitialiser aux valeurs par défaut

en: Value
fr: Valeur

en: Default
fr: Par défaut

en: Overridden
fr: Supplanté

en: Storage
fr: Enregistrement

en: Hardcoded
fr: Codé "en dur"

en: Strongarm lets site builders manage default variable settings. All the default values provided by Strongarm are listed on this page. Any overridden value can be reverted to its default by selecting its checkbox and clicking 'Reset to defaults'.
fr: Strongarm permet aux constructeurs de site de gérer les réglages par défaut pour les variables. Toutes les valeurs par défaut fournies par Strongarm sont lisées sur cette page. Toute variable surchargée peut retourner à sa valeur par défaut en cochant sa case et cliquant sur le bouton "Rétablir par défaut".
