Strongarm (7.x-2.0-beta3) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Value
da: Værdi

en: Variable
da: Variabel

en: Overridden
da: Tilsidesat

en: Storage
da: Lagring

en: Enforces variable values defined by modules that need settings set to operate properly.
da: Håndhæver variabelværdier defineret af moduler, som behøver dem for at fungere korrekt.

en: In code
da: Som kode

en: Manage Drupal variable settings that have been strongarmed.
da: Håndtér variabelindstillinger som håndteres af strongarm.

en: Hardcoded
da: Fastlagt i kode

en: Strongarm lets site builders manage default variable settings. All the default values provided by Strongarm are listed on this page. Any overridden value can be reverted to its default by selecting its checkbox and clicking 'Reset to defaults'.
da: Strongarm gør det muligt for udviklere at håndtere standardindstillinger for variable. Alle standardindstillinger håndteret af Strongarm vises på denne side. Alle tilpassede værdier kan nulstilles ved at markere afkrydsningsfeltet og klikke på 'Gendan standardværdier'.

en: Saved to DB
da: Gemt til DB

en: Restore values to DB
da: Gendan værdier til DB
