Strongarm (7.x-2.0-rc1) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Variable
uk: Змінна

en: Overridden
uk: Перевизначено

en: Storage
uk: Сховище

en: Enforces variable values defined by modules that need settings set to operate properly.
uk: Зміна значень змінних, визначених модулями, які необхідно задати для правильної роботи.

en: In code
uk: У коді

en: Hardcoded
uk: У коді

en: Strongarm lets site builders manage default variable settings. All the default values provided by Strongarm are listed on this page. Any overridden value can be reverted to its default by selecting its checkbox and clicking 'Reset to defaults'.
uk: Strongarm дозволяє розробникам сайтів керувати  базовими налаштуваннями змінних. Всі значення за замовчуванням, що надаються Strongarm, перераховані на цій сторінці. Будь-які перевизначені значення можна відновити до базових  вибравши відповідний прапорець і натиснувши кнопку "Відновити базове значення".

en: Saved to DB
uk: Збережено до БД

en: Restore values to DB
uk: Відновити значення до БД
