Studicomy Theme (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Menu
fa: منو

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Copyright
fa: حق تالیف

en: Preview trimmed version
fa: پیش نمایش نسخه پیرایش شده

en: Preview full version
fa: پیش نمایش کامل

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: User 1
fa: کاربر ۱

en: User 2
fa: کاربر ۲

en: User 3
fa: کاربر ۳

en: User 4
fa: کاربر ۴

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
fa: نسخه پیرایش شده محتوای ارسالی شما, همانگونه -در صفحه اول یا صدور برای جمع آوری- دیده می‌شود. <span class="no-js"> شما می‌توانید از جداکننده "&lt;!--break--&gt;" (بدون فقل قول) برای مشخص نمودن اینکه کجا محتوای ارسالی شما باید تقسیم شود استفاده کنید.</span>

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Subscribe to @feed-title
fa: اشتراک در @feed-title

en: !new new
fa: !new جدید
