Studicomy Theme (7.x-1.1) - en to is translation catalogue (17 entries)

en: Pages
is: Síður

en: Content
is: Innihald

en: Comments
is: Viðmerkingar

en: Menu
is: Valmynd

en: Header
is: Síðuhøvd

en: Footer
is: Síðufótur

en: Add new comment
is: Ger viðmerking

en: ‹ previous
is: ‹ fyrra

en: next ›
is: næsta ›

en: You are here
is: Tú ert her

en: Preview trimmed version
is: Undansýn styttu útgávu

en: Preview full version
is: Undansýn fullu útgávu

en: « first
is: « fyrsta

en: last »
is: síðsta »

en: First sidebar
is: Fyrsti síðubjálki

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
is: Stytta útgávan av tínum posti vísir hvussu tín postur sær út tá ið hann verður fluttur fram á høvuðssíðuna ella bjóðaður út sum RSS.<span class="no-js">  Tú kanst seta inn avmarkaran  "&lt;!--break--&gt;" (uden gásareyguni) til at fínstilla hvar posturin verður sundurskildur.</span>

en: (active tab)
is: (virkið spjaldur)
