Studicomy Theme (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Content
ja: コンテンツ

en: Comments
ja: コメント

en: Menu
ja: メニュー

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: You are here
ja: 現在地

en: Copyright
ja: 著作権

en: Preview trimmed version
ja: ティーザーのプレビュー

en: Preview full version
ja: 全文のプレビュー

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: First sidebar
ja: 第1サイドバー

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
ja: ティーザーのプレビューは、この投稿がメインページに掲載される際や、記事配信用のフィードに書き出される際に、どのように表示されるかを示しています。 <span class="no-js">分割する部分を自分で調整したい場合は、分割したい箇所に区切り記号 <b>&lt;!--break--&gt;</b> を挿入してください。</span>

en: (active tab)
ja: (アクティブなタブ)

en: Subscribe to @feed-title
ja: @feed-title を購読する
