Studicomy Theme (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Content
pt: Conteúdo

en: Comments
pt: Comentários

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Add new comment
pt: Comentar

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: You are here
pt: Você está aqui

en: Preview trimmed version
pt: Visualizar chamada do post

en: Preview full version
pt: Visualizar post completo

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: User 1
pt: Usuário 1

en: User 2
pt: Usuário 2

en: User 3
pt: Usuário 3

en: User 4
pt: Usuário 4

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
pt: A chamada (um resumo do seu post) é o que será mostrado quando ele for promovido para a página inicial ou exportado no formato RSS. <span class="no-js">Você pode inserir o delimitador "&lt;!--break--&gt;" (sem as aspas) para determinar onde o seu post será dividido.</span>

en: (active tab)
pt: (aba ativa)

en: Subscribe to @feed-title
pt: Inscreva-se em @feed-title
