Studicomy Theme (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Content
da: Indhold

en: Comments
da: Kommentarer

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: You are here
da: Du er her

en: Preview trimmed version
da: Gennemse beskåret version

en: Preview full version
da: Gennemse fuld version

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: User 1
da: Bruger 1

en: User 2
da: Bruger 2

en: User 3
da: Bruger 3

en: User 4
da: Bruger 4

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Bottom 1
da: Bund 1

en: Bottom 2
da: Bund 2

en: Bottom 3
da: Bund 3

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
da: Den beskårne version af dit indlæg viser hvordan det vil se ud når indlægget vises på forsiden eller udgives i et feed. <span class="no-js">Du kan indsætte afgrænsningen "&lt;!--break--&gt;" (uden anførselstegn) for at angive hvor beskæringen skal foretages.</span>

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Subscribe to @feed-title
da: Abonnér på @feed-title

en: Extra 1
da: Ekstra 1

en: Extra 2
da: Ekstra 2
