Studicomy Theme (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Content
id: Konten

en: Comments
id: Komentar

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: You are here
id: Anda di sini

en: Copyright
id: Hak Cipta

en: Preview trimmed version
id: Tinjauan versi ringkas

en: Preview full version
id: Tinjauan versi lengkap

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
id: Versi ringkas suatu artikel akan menampilkan seperti apa terlihat jika dipromosikan ke halaman depan atau diekspor ke sindikasi RSS.<span class="no-js"> Anda bisa menyertakan pemisah "&lt;!--break--&gt;" (tanpa tanda kutip) untuk mengatur sendiri dimana ingin dipisah.</span>

en: (active tab)
id: (tab aktif)

en: Subscribe to @feed-title
id: Berlangganan @feed-title

en: !new new
id: !new baru
