Studicomy Theme (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: Pages
ru: Страницы

en: Content
ru: Содержимое

en: Comments
ru: Комментарии

en: Menu
ru: Меню

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Add new comment
ru: Добавить комментарий

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: You are here
ru: Вы здесь

en: Copyright
ru: Авторские права (Copyright)

en: Preview trimmed version
ru: Просмотр краткой версии

en: Preview full version
ru: Предпросмотр полной версии

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: First sidebar
ru: Первая боковая панель

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
ru: Краткая версия материала показывается на обзорных страницах и в RSS-лентах. <span class="no-js">Для настройки краткой версии вы можете использовать разделитель &lt;!--break--&gt;</span>.

en: (active tab)
ru: (активная вкладка)

en: Subscribe to @feed-title
ru: Подписаться на @feed-title

en: !new new
ru: !new новое
