Studicomy Theme (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Preview trimmed version
it: Anteprima versione troncata

en: Preview full version
it: Anteprima versione completa

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
it: La versione troncata del contenuto mostra come verrà visualizzato quando promosso nella pagina principale o esportato nel feed RSS.<span class="no-js"> Puoi inserire il delimitatore "&lt;!--break--&gt;" (senza le virgolette) per decidere con precisione dove il contenuto sarà troncato.</span>

en: (active tab)
it: (scheda attiva)

en: Subscribe to @feed-title
it: Iscriviti a @feed-title
