Studicomy Theme (7.x-1.2) - en to pl translation catalogue (23 entries)

en: Pages
pl: Strony

en: Content
pl: Zawartość

en: Comments
pl: Komentarze

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: You are here
pl: Jesteś tutaj

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Preview trimmed version
pl: Podgląd wersji skróconej

en: Preview full version
pl: Podgląd pełnej wersji

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: User 1
pl: Użytkownik 1

en: User 2
pl: Użytkownik 2

en: User 3
pl: Użytkownik 3

en: User 4
pl: Użytkownik 4

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
pl: Podgląd wersji skróconej pokazuje, jak wpis będzie wyglądać na głównej stronie lub w kanałach informacyjnych.<span class="no-js"> Miejsce skrócenia można określić za pomocą delimitera "&lt;!--break--&gt;" (bez cudzysłowów).</span>

en: (active tab)
pl: (aktywna karta)

en: Subscribe to @feed-title
pl: Subskrybuj @feed-title

en: !new new
pl: !new nowych
