Studicomy Theme (7.x-1.2) - en to sv translation catalogue (19 entries)

en: Pages
sv: Sidor

en: Content
sv: Innehåll

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Menu
sv: Meny

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: You are here
sv: Du är här

en: Preview trimmed version
sv: Förhandsgranska nedkortad version

en: Preview full version
sv: Förhandsgranska komplett version

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: First sidebar
sv: Första sidospalten

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
sv: Den nedkortade versionen av ditt inlägg visar hur det ser ut när det visas på startsidan eller när det exporteras i ett RSS-flöde.<span class="no-js"> Du kan infoga avgränsaren "&lt;!--break--&gt;" (utan citattecknen) för att styra var ditt inlägg kapas.</span>

en: (active tab)
sv: (aktiv flik)

en: Subscribe to @feed-title
sv: Prenumerera på @feed-title

en: !new new
sv: !new nya
