Studicomy Theme (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Content
tr: İçerik

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Menu
tr: Menü

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: You are here
tr: Buradasınız

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: Preview trimmed version
tr: Kırpılmış sürüm önizlemesi

en: Preview full version
tr: Tam sürüm önizlemesi

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Bottom 1
tr: En alt 1

en: Bottom 2
tr: En alt 2

en: Bottom 3
tr: En alt 3

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
tr: Gönderinizin kırpılmış sürümü, gönderi ana sayfaya yükseltildiğinde veya içerik yayını için dışarı aktarıldığında sahip olacağı görünümü içerir. "&lt;!--break--&gt;" (tırnaksız) ayırıcısı ekleyerek gönderinizin nereden bölüneceğini ayarlayabilirsiniz.

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: Subscribe to @feed-title
tr: Abone ol: @feed-title

en: !new new
tr: !new yeni
