Studyroom (7.x-1.0) - en to ast translation catalogue (36 entries)

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Type
ast: Triba

en: Closed
ast: Zarráu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: view
ast: vista

en: Date
ast: Data

en: Message
ast: Mensax

en: Weight
ast: Pesu

en: Link
ast: Enllaz

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Core
ast: Motor

en: Time
ast: Hora

en: type
ast: triba

en: User
ast: Usuariu

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: 1 day | @count days
ast[0]: 1 día
ast[1]: @count díes

en: Published
ast: Espublizáu

en: Location
ast: Llugar

en: Owner
ast: Dueñu

en: Configuration
ast: Configuración

en: Users
ast: Usuarios

en: Publishing options
ast: Opciones d'espublización

en: None.
ast: Nengún.

en: revert
ast: desfacer

en: Date created
ast: Data de creación
