Studyroom (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (64 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Closed
id: Ditutup

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Public
id: Publik

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: view
id: tampilan

en: Date
id: Tanggal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Message
id: Pesan

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Core
id: Inti

en: Time
id: Waktu

en: type
id: tipe

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: 1 day | @count days
id[0]: 1 hari
id[1]: @count hari

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Location
id: Lokasi

en: Owner
id: Pemilik

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Users
id: Pengguna

en: Duration
id: Durasi

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Updated date
id: Tanggal pembaruan

en: Display name
id: Nama tampilan

en: Today
id: Hari ini

en: Publishing options
id: Opsi penerbitan

en: None.
id: Tidak ada.

en: revert
id: kembalikan

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: 1 minute
id: 1 menit

en: Space
id: Ruang kapasitas

en: @type: updated %title.
id: @type: meng-update %title.

en: @type: added %title.
id: @type: menambahkan %title.

en: About
id: Tentang

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: clone
id: Klon

en: Created year + month
id: Tahun dibuat + bulan

en: Created year
id: Tahun dibuat

en: Created month
id: Bulan dibuat

en: Created day
id: Hari dibuat

en: Created week
id: Minggu dibuat

en: Updated year + month
id: Tahun diperbarui + bulan

en: Updated year
id: Tahun diperbarui

en: Updated month
id: Bulan diperbarui

en: Updated day
id: Hari diperbarui

en: Updated week
id: Minggu diperbarui

en: manage fields
id: kelola field

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Date changed
id: Tanggal diubah

en: manage display
id: kelola tampilan

en: %title has been created.
id: %title telah dibuat.

en: %title has been updated.
id: %title telah diperbarui.

[ctx: datetime]
en: Time
id: Jam
