Studyroom (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (56 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Closed
fa: بسته شده

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: view
fa: مشاهده

en: Date
fa: تاریخ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Message
fa: پیغام

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: واصلی

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Core
fa: هسته

en: Time
fa: زمان

en: User
fa: کاربر

en: User ID
fa: هویت کاربر

en: Published
fa: منتشر شده

en: Location
fa: مکان

en: Owner
fa: مالک

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Users
fa: کاربران

en: Duration
fa: مدت

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: Display name
fa: نمایش نام

en: Publishing options
fa: گزینه‌های انتشار

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: 1 minute
fa: 1 دقیقه

en: Space
fa: فاصله

en: @type: updated %title.
fa: @type: %title به‌روز شد.

en: @type: added %title.
fa: @type: %title اضافه شد.

en: About
fa: درباره

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Created year + month
fa: سال + ماه ایجاد

en: Created year
fa: سال ایجاد

en: Created month
fa: ماه ایجاد

en: Created day
fa: روز ایجاد

en: Created week
fa: هفته ایجاد

en: Updated year + month
fa: سال + ماه به روزرسانی

en: Updated year
fa: سال به روزرسانی

en: Updated month
fa: ماه به روزرسانی

en: Updated day
fa: روز به روزرسانی

en: Updated week
fa: هفته به روزرسانی

en: Operations links
fa: واصلهای عملیات

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: Time increments
fa: گام‌های افزایش زمان
