Studyroom (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (72 entries)

en: delete
vi: xoá

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Type
vi: Kiểu

en: Closed
vi: Đóng

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Public
vi: Công cộng

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: view
vi: xem

en: Date
vi: Ngày tháng

en: This action cannot be undone.
vi: Thao tác này không thể hoàn hồi.

en: Message
vi: Thông điệp

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Link
vi: Liên kết

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: Default
vi: Mặc định

en: Core
vi: Nhân

en: Time
vi: Thời gian

en: type
vi: loại

en: User
vi: Người dùng

en: User ID
vi: ID người dùng

en: 1 day | @count days
vi[0]: 1 ngày
vi[1]: @count ngày

en: Published
vi: Đã công bố

en: Location
vi: Vị trí

en: Owner
vi: Chủ sở hữu

en: Configuration
vi: Cấu hình

en: Users
vi: Người dùng

en: Duration
vi: Thời lượng

en: Created date
vi: Ngày tạo ra

en: Updated date
vi: Ngày cập nhật

en: Today
vi: Hôm nay

en: Publishing options
vi: Tùy chọn xuất bản

en: None.
vi: Không có.

en: revert
vi: trở lại

en: Date created
vi: Ngày tạo

en: 5 minutes
vi: 5 phút

en: 10 minutes
vi: 10 phút

en: 15 minutes
vi: 15 phút

en: 30 minutes
vi: 30 phút

en: 1 minute
vi: 1 phút

en: Space
vi: Khoảng trống

en: @type: updated %title.
vi: @type: đã cập nhật %title.

en: @type: added %title.
vi: @type: đã thêm %title.

en: About
vi: Giới thiệu

en: In the form of WW (01 - 53).
vi: Ở dạng WW (01-53)

en: export
vi: xuất ra

en: Delete link
vi: Xóa liên kết

en: Start time
vi: Thời điểm đầu:

en: Edit link
vi: Sửa liên kết

en: In the form of CCYYMMDD.
vi: Ở dạng CCYYMMDD.

en: In the form of YYYYMM.
vi: Ở dạng YYYYMM.

en: Created year
vi: Năm tạo ra

en: In the form of YYYY.
vi: Ở dạng YYYY

en: Created month
vi: Tháng tạo ra

en: In the form of MM (01 - 12).
vi: Ở dạng MM (01 - 12).

en: Created day
vi: Ngày tạo

en: In the form of DD (01 - 31).
vi: Ở dạng DD (01 - 31).

en: Created week
vi: Tuần tạo ra

en: manage fields
vi: quản lý trường

en: Date changed
vi: Ngày đã được thay đổi.

en: manage display
vi: quản lý hiển thị

en: %title has been created.
vi: Đã tạo %title.

en: %title has been updated.
vi: Đã sửa %title.

en: Capacity
vi: Dung tích

en: space
vi: dấu cách
