Studyroom (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (56 entries)

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Closed
ar: مغلق

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Public
ar: عام

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: view
ar: عرض

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Message
ar: الرسالة

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Core
ar: النواة

en: Time
ar: الوقت

en: User
ar: المستخدم

en: 1 day | @count days
ar[0]: يوم واحد
ar[1]: أقل من يوم
ar[2]: يومين
ar[3]: @count أيام
ar[4]: @count يوما
ar[5]: @count يوم

en: Published
ar: منشور

en: Location
ar: الموضع

en: Owner
ar: المالك

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Users
ar: المستخدمين

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: Display name
ar: اسم العرض

en: Today
ar: اليوم

en: Publishing options
ar: خيارات النشر

en: None.
ar: لا شيء.

en: revert
ar: استرجاع

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: 1 minute
ar: دقيقة واحدة

en: Space
ar: فراغ

en: @type: updated %title.
ar: @type: تم تحديث %title.

en: @type: added %title.
ar: @type: تمت إضافة %title.

en: Locked
ar: مقفل

en: About
ar: حول

en: clone
ar: استنساخ

en: export
ar: تصدير

en: translate
ar: ترجمة

en: Delete link
ar: رابط الحذف

en: manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Date changed
ar: تاريخ التعديل

en: manage display
ar: إدارة العرض

en: Time increments
ar: تزايدات الوقت
