Studyroom (7.x-1.1) - en to fi translation catalogue (87 entries)

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: Closed
fi: Suljettu

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Public
fi: Julkinen

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: view
fi: näkymä

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Message
fi: Viesti

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: edit
fi: muokkaa

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Core
fi: Ydin

en: Time
fi: Aika

en: User
fi: Käyttäjä

en: 1 day | @count days
fi[0]: 1 päivä
fi[1]: @count päivää

en: Published
fi: Julkaistu

en: Location
fi: Sijainti

en: Owner
fi: Omistaja

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Duration
fi: Kesto

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: Rules
fi: Säännöt

en: Display name
fi: Näyttönimi

en: Today
fi: Tänään

en: Publishing options
fi: Julkaisuasetukset

en: None.
fi: Ei mitään.

en: revert
fi: palauta

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: 1 minute
fi: 1 minuutti

en: Space
fi: Välilyönti

en: @type: updated %title.
fi: @type: päivitettiin %title.

en: @type: added %title.
fi: @type: lisättiin %title.

en: Locked
fi: Lukittu

en: About
fi: Tietoja

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: clone
fi: kloonaa

en: In the form of WW (01 - 53).
fi: Muodossa WW (01 - 53).

en: export
fi: lataa

en: translate
fi: käännä

en: Reservation
fi: Varaus

en: Spaces
fi: Tilat

en: Delete link
fi: Poistolinkki

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: In the form of CCYYMMDD.
fi: Muodossa CCYYMMDD.

en: Created year + month
fi: Luontivuosi + kuukausi

en: In the form of YYYYMM.
fi: Muodossa YYYYMM.

en: Created year
fi: Luontivuosi

en: In the form of YYYY.
fi: Muodossa YYYY.

en: Created month
fi: Luontikuukausi

en: In the form of MM (01 - 12).
fi: Muodossa MM (01 - 12).

en: Created day
fi: Luontipäivä

en: In the form of DD (01 - 31).
fi: Muodossa DD (01 - 31)

en: Created week
fi: Luontiviikko

en: Updated year + month
fi: Päivitetty vuosi + kuukausi

en: Updated year
fi: Päivitetty vuosi

en: Updated month
fi: Päivitetty kuukausi

en: Updated day
fi: Päivitetty päivä

en: Updated week
fi: Päivitetty viikko

en: manage fields
fi: hallinnoi kenttiä

en: Operations links
fi: Toimenpidelinkit

en: Date changed
fi: Muutospäivämäärä

en: manage display
fi: ylläpidä näkymää

en: %title has been created.
fi: %title on luotu.

en: %title has been updated.
fi: %title on päivitetty.

en: The date the product was last updated.
fi: Päivämäärä jolloin tuote viimeksi päivitettiin.

en: Capacity
fi: Kapasiteetti

en: Sign in
fi: Kirjaudu sisään

en: Pop-up calendar
fi: Kalenteri-popup

en: Time increments
fi: Aikamäärän kasvu

[ctx: datetime]
en: Time
fi: Aika

en: Use raw value
fi: Käytä raaka-arvoa

en: space
fi: tila

en: Conflicts
fi: Ristiriidat
