Studyroom (7.x-1.1) - en to is translation catalogue (47 entries)

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Closed
is: Lokuð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Public
is: Almenn

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: view
is: skoða

en: Date
is: Dagsetning

en: Search
is: Leit

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Message
is: Skilaboð

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: edit
is: breyta

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Core
is: Kjarni

en: Time
is: Tími

en: User
is: Notandi

en: 1 day | @count days
is[0]: 1 dagur
is[1]: @count dagar

en: Published
is: Birt

en: Location
is: Staðsetning

en: Owner
is: Eigandi

en: Users
is: Notendur

en: Created date
is: Dags. stofnað

en: Updated date
is: Dags. uppfært

en: Rules
is: Reglur

en: Display name
is: Birta nafn

en: Today
is: Í dag

en: Publishing options
is: Útgáfustillingar

en: None.
is: Ekkert.

en: revert
is: bakfæra

en: Date created
is: Dags stofnað

en: 1 minute
is: 1 mínúta

en: About
is: Um

en: clone
is: klóna

en: Delete link
is: Eyða tengli

en: Edit link
is: Breyta tengli

en: Date changed
is: Dags breytt

en: The date the product was last updated.
is: Dagsetning er varan var síðast uppfærð.
