Studyroom (7.x-1.1) - en to jv translation catalogue (49 entries)

en: delete
jv: busak

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Closed
jv: Ditutup

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: view
jv: tampilan

en: Date
jv: Tanggal

en: Search
jv: Goléki

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Message
jv: Pesen

en: Weight
jv: Urutan

en: Link
jv: Tautan

en: edit
jv: sunting

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Core
jv: Inti

en: Time
jv: Wektu

en: User
jv: Panganggo

en: 1 day | @count days
jv[0]: Sedinā
jv[1]: @count dina

en: Published
jv: Dipacak

en: Location
jv: Lokasi

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Users
jv: Panganggo

en: Today
jv: Dinā iki

en: Publishing options
jv: Opsi penerbitan

en: revert
jv: balékna

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: 1 minute
jv: 1 menit

en: Space
jv: Spasi

en: @type: updated %title.
jv: @type: diubah %title.

en: @type: added %title.
jv: f@type: dirambah %title.

en: Locked
jv: Dikunci

en: About
jv: Ngenani

en: Text to display
jv: Teks sing ditampilna

en: In the form of CCYYMMDD.
jv: Nang format CCYYMMDD.

en: In the form of YYYYMM.
jv: Nang format YYYYMM.

en: In the form of YYYY.
jv: Nang format YYYY.

en: In the form of MM (01 - 12).
jv: Nang format (01 - 12).

en: In the form of DD (01 - 31).
jv: Nang format (01 - 31).

en: manage fields
jv: Natani field

en: Date changed
jv: Tanggal diowahi

en: manage display
jv: nata tampilan
