Studyroom (7.x-1.1) - en to pl translation catalogue (89 entries)

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: Closed
pl: Zamknięte

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Public
pl: Publiczna

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: view
pl: przeglądaj

en: Date
pl: Data

en: Search
pl: Szukaj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Message
pl: Wiadomość

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: edit
pl: edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Core
pl: Rdzeń

en: Time
pl: Czas

en: User
pl: Użytkownik

en: 1 day | @count days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: @count dni
pl[2]: @count dni

en: Published
pl: Opublikowane

en: Location
pl: Położenie

en: Owner
pl: Właściciel

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: Rules
pl: Reguły

en: Delete location
pl: Usuń lokalizację

en: Display name
pl: Wyświetlana nazwa

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Publishing options
pl: Opcje publikacji

en: None.
pl: Brak.

en: revert
pl: przywróć

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: 5 minutes
pl: 5 minut

en: 10 minutes
pl: 10 minut

en: 15 minutes
pl: 15 minut

en: 30 minutes
pl: 30 minut

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: Space
pl: Odstęp

en: @type: updated %title.
pl: @type: zaktualizowano %title.

en: @type: added %title.
pl: @type: dodano %title.

en: Locked
pl: Zablokowany

en: About
pl: O stronie

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: clone
pl: duplikuj

en: In the form of WW (01 - 53).
pl: Format danych WW(01 - 53).

en: export
pl: eksportuj

en: translate
pl: przetłumacz

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Start time
pl: Czas rozpoczęcia

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: In the form of CCYYMMDD.
pl: Format danych: CCYYMMDD

en: Created year + month
pl: Rok i miesiąc utworzenia

en: In the form of YYYYMM.
pl: Format danych: YYYYMM.

en: Created year
pl: Rok utworzenia

en: In the form of YYYY.
pl: Format danych YYYY

en: Created month
pl: Miesiąc utworzenia

en: In the form of MM (01 - 12).
pl: Format danych MM (01 - 12).

en: Created day
pl: Dzień utworzenia

en: In the form of DD (01 - 31).
pl: W formacie DD (01 - 31).

en: Created week
pl: Tydzień utworzenia

en: Updated year + month
pl: Rok i miesiąc aktualizacji

en: Updated year
pl: Rok aktualizacji

en: Updated month
pl: Miesiąc aktualizacji

en: Updated day
pl: Dzień aktualizacji

en: Updated week
pl: Tydzień aktualizacji

en: manage fields
pl: zarządzaj polami

en: Save location
pl: Zapisz lokalizację

en: Operations links
pl: Odnośniki do czynności

en: Date changed
pl: Data modyfikacji

en: manage display
pl: zarządzaj wyświetlaniem

en: %title has been created.
pl: %title został utworzony.

en: %title has been updated.
pl: %title został zaktualizowany.

en: The date the product was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji produktu.

en: Capacity
pl: Pojemność

en: Sign in
pl: Wpisz się

en: Pop-up calendar
pl: Wyskakujące okienko kalendarza

en: Time increments
pl: Przyrosty czasu

[ctx: datetime]
en: Time
pl: Czas

en: space
pl: odstęp
