Studyroom (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (81 entries)

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Closed
tr: Kapalı

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Public
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: view
tr: görüntüle

en: Date
tr: Tarih

en: Search
tr: Ara

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Message
tr: İleti

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Core
tr: Çekirdek

en: Time
tr: Zaman

en: User
tr: Kullanıcı

en: 1 day | @count days
tr[0]: 1 gün
tr[1]: @count gün

en: Published
tr: Yayında

en: Location
tr: Konum

en: Owner
tr: Sahibi

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Duration
tr: Süre

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Rules
tr: Kurallar

en: Delete location
tr: Lokasyon sil

en: Display name
tr: Gösterilen isim

en: Today
tr: Bugün

en: Publishing options
tr: Yayınlama seçenekleri

en: None.
tr: Hiçbiri.

en: revert
tr: geri al

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: 5 minutes
tr: 5 dakika

en: 10 minutes
tr: 10 dakika

en: 15 minutes
tr: 15 dakika

en: 30 minutes
tr: 30 dakika

en: 1 minute
tr: 1 dakika

en: Space
tr: Boşluk

en: @type: updated %title.
tr: @type: %title güncellendi.

en: @type: added %title.
tr: @type: %title eklendi.

en: Locked
tr: Kilitli

en: About
tr: Hakkında

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: In the form of WW (01 - 53).
tr: HH (01-53) biçiminde

en: export
tr: dışarı ver

en: translate
tr: çeviri

en: Delete link
tr: Bağlantıyı sil

en: Start time
tr: Başlangıç zamanı

en: Edit link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: In the form of CCYYMMDD.
tr: YyYyYYAAGG (yüzyıl, yıl, ay, gün) formatında.

en: Created year + month
tr: Oluşturulma yıl ve ayı

en: Created year
tr: Oluşturulma yılı

en: Created month
tr: Oluşturulma ayı

en: Created day
tr: Oluşturulma günü

en: In the form of DD (01 - 31).
tr: GG (01 - 31) biçiminde

en: Created week
tr: Oluşturulduğu hafta

en: Updated year + month
tr: Güncellenme yılı + ayı

en: Updated year
tr: Güncellenme yılı

en: Updated month
tr: Güncellenme ayı

en: Updated day
tr: Güncellenme günü

en: Updated week
tr: Güncellenme haftası

en: manage fields
tr: alanları yönet

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Date changed
tr: Değiştirilme tarihi

en: manage display
tr: görüntüyü yönet

en: %title has been created.
tr: %title oluşturuldu.

en: %title has been updated.
tr: %title güncellendi.

en: Pop-up calendar
tr: Açılan takvim

en: Time increments
tr: Zaman artımları

[ctx: datetime]
en: Time
tr: Zaman
