Studyroom (7.x-1.2) - en to bn translation catalogue (34 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Closed
bn: বন্ধ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Message
bn: বার্তা

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Time
bn: সময়

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: 1 day | @count days
bn[0]: 1 দিন
bn[1]: @count দিন

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Location
bn: অবস্থান

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Today
bn: আজ

en: Space
bn: স্পেস

en: Language neutral
bn: ভাষা নিরপেক্ষ

en: About
bn: সম্পর্কে

[ctx: datetime]
en: Time
bn: সময়
