Studyroom (7.x-1.2) - en to eo translation catalogue (43 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Type
eo: Tipo

en: Closed
eo: Fermita

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: view
eo: rigardi

en: Date
eo: Dato

en: Search
eo: Serĉu

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Weight
eo: Pezo

en: Link
eo: Ligilo

en: Types
eo: Tipoj

en: edit
eo: redakti

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Time
eo: Tempo

en: User
eo: Uzanto

en: 1 day | @count days
eo[0]: 1 tago
eo[1]: @count tagoj

en: Published
eo: Publikigita

en: Location
eo: Loko

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Users
eo: Uzantoj

en: Rules
eo: Reguloj

en: Display name
eo: vidigata nomo

en: Publishing options
eo: Publikigaj opcioj

en: None.
eo: Neniu.

en: revert
eo: malfari

en: Language neutral
eo: Lingve neŭtrala

en: @type: updated %title.
eo: @type: ĝisdatigita %title.

en: @type: added %title.
eo: @type: aldonita %title.

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: manage fields
eo: agordu kampojn

en: manage display
eo: agordu vidigilon

en: %title has been created.
eo: %title estis kreita.
