Studyroom (7.x-1.2) - en to lt translation catalogue (82 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: delete
lt: šalinti

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Type
lt: Tipas

en: Closed
lt: Uždara

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Description
lt: Aprašymas

en: Language
lt: Kalba

en: Public
lt: Vieša

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: view
lt: peržiūrėti

en: Date
lt: Data

en: Search
lt: Paieška

en: This action cannot be undone.
lt: Šio veiksmo neįmanoma grąžinti.

en: Message
lt: Žinutė

en: Weight
lt: Svoris

en: Link
lt: Nuoroda

en: Types
lt: Tipai

en: edit
lt: redaguoti

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: Default
lt: Numatytasis

en: Core
lt: Branduolys

en: Time
lt: Laikas

en: User
lt: Narys

en: 1 day | @count days
lt[0]: @count diena
lt[1]: @count dienos
lt[2]: @count dienų

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Location
lt: Vieta

en: Owner
lt: Savininkas

en: Configuration
lt: Konfigūravimas

en: Users
lt: Nariai

en: Duration
lt: Laikas

en: Created date
lt: Sukūrimo data

en: Updated date
lt: Atnaujinta data

en: Rules
lt: Taisyklės

en: Display name
lt: Rodomas pavadinimas

en: Today
lt: Šiandien

en: Publishing options
lt: Rodymo nuostatos

en: None.
lt: Joks.

en: revert
lt: sugrąžinti

en: Date created
lt: Sukūrimo data

en: 1 minute
lt: 1 minutė

en: Space
lt: Tarpas

en: Language neutral
lt: Kalbai neutralus

en: @type: updated %title.
lt: @type: atnaujintas %title.

en: @type: added %title.
lt: @type: pridėtas %title.

en: Locked
lt: Užrakinta

en: About
lt: Apie

en: Text to display
lt: Rodomas tekstas

en: clone
lt: klonuoti

en: In the form of WW (01 - 53).
lt: WW (01 - 53) formatu.

en: export
lt: eksportuoti

en: translate
lt: išversti

en: Finished with an error.
lt: Baigta su klaida.

en: Delete link
lt: Ištrinti nuorodą

en: Start time
lt: Pradžios laikas

en: Edit link
lt: Redagavimo nuoroda

en: In the form of CCYYMMDD.
lt: CCYYMMDD formatu.

en: Created year + month
lt: Sukūrimo metai + mėnuo

en: In the form of YYYYMM.
lt: YYYYMM formatu.

en: Created year
lt: Sukūrimo metai

en: In the form of YYYY.
lt: YYYY formatu.

en: Created month
lt: Sukūrimo mėnuo

en: In the form of MM (01 - 12).
lt: MM (01 - 12) formatu.

en: Created day
lt: Sukūrimo diena

en: In the form of DD (01 - 31).
lt: DD (01 - 31) formatu.

en: Created week
lt: Sukūrimo savaitė

en: Updated year + month
lt: Atnaujinimo metai + mėnuo

en: Updated year
lt: Atnaujinimo metai

en: Updated month
lt: Atnaujinimo mėnuo

en: Updated day
lt: Atnaujinimo diena

en: Updated week
lt: Atnaujinimo savaitė

en: manage fields
lt: valdyti laukelius

en: Date changed
lt: Data pasikeitė

en: manage display
lt: laukelių atvaizdavimas

en: %title has been created.
lt: %title sukurtas.

en: %title has been updated.
lt: %title atnaujintas.

en: End time
lt: Pabaigos laikas

[ctx: a location]
en: Location
lt: Vieta
