Studyroom (7.x-1.2) - en to oc translation catalogue (78 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Closed
oc: Tampat

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: view
oc: veire

en: Date
oc: Data

en: Search
oc: Recercar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Message
oc: Messatge

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Types
oc: Tipes

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Core
oc: Còr

en: Time
oc: Ora

en: User
oc: Utilizaire

en: 1 day | @count days
oc[0]: 1 jorn
oc[1]: @count jorns

en: Published
oc: Publicat

en: Location
oc: Emplaçament

en: Owner
oc: Proprietari

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Users
oc: Utilizaires

en: Duration
oc: Durada

en: Created date
oc: Data de creacion

en: Updated date
oc: Data de mesa a jorn

en: Rules
oc: Règlas

en: Display name
oc: Nom de l'afichatge

en: Today
oc: Uèi

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: None.
oc: Pas cap.

en: revert
oc: restablir

en: Date created
oc: Data de creacion

en: 1 minute
oc: 1 minuta

en: Space
oc: Espace

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: Max word length of titles
oc: Talha de mot maximum des títols

en: @type: updated %title.
oc: @type  : « %title » mes a jorn.

en: @type: added %title.
oc: @type  : « %title » apondut.

en: Locked
oc: Verrolhat

en: About
oc: A prepaus

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: clone
oc: clonar

en: Generate
oc: Generar

en: export
oc: exportar

en: translate
oc: traduire

en: Finished with an error.
oc: Acabat amb error

en: Delete link
oc: Ligam de supression

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: Created year + month
oc: Annada + mes de creacion

en: Created year
oc: Annada de creacion

en: Created month
oc: Mes de creacion

en: Created day
oc: Jorn de creacion

en: Created week
oc: Setmana de creacion

en: Updated year + month
oc: Annada e mes de mesa a jorn

en: Updated year
oc: Annada de mesa a jorn

en: Updated month
oc: Mes de mesa a jorn

en: Updated day
oc: Jorn de mesa a jorn

en: Updated week
oc: Setmana de mesa a jorn

en: manage fields
oc: gerir los camps

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: manage display
oc: gerir l'afichatge

en: Requires locale.module
oc: Requesís locala.modul

en: %title has been created.
oc: %title a été creat.

en: %title has been updated.
oc: %title a été mes a jorn.

en: Pop-up calendar
oc: Pop-up calendièr

en: Time increments
oc: Incréments de temps

[ctx: datetime]
en: Time
oc: Ora
