Studyroom (7.x-1.2) - en to th translation catalogue (53 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Closed
th: ปิด

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Message
th: ข้อความ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Time
th: เวลา

en: 1 day | @count days
th[0]: 1 วัน
th[1]: @count วัน

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Duration
th: เวลาสอบ

en: Created date
th: วันที่สร้าง

en: Updated date
th: วันที่ปรับปรุง

en: Display name
th: ชื่อที่แสดง

en: Publishing options
th: ตั้งค่าการตีพิมพ์

en: None.
th: ไม่มี

en: revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Date created
th: วันที่สร้าง

en: 1 minute
th: 1 นาที

en: Space
th: ช่องว่าง

en: Language neutral
th: ไม่ขึ้นกับภาษา

en: @type: updated %title.
th: @type: ปรับปรุง %title.

en: @type: added %title.
th: @type: เพิ่ม %title.

en: Locked
th: ถูกล็อค

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Delete link
th: ลบลิงก์

en: Edit link
th: แก้ไขลิงก์

en: Created year + month
th: สร้างขึ้น ปี + เดือน

en: Created year
th: ปีที่สร้าง

en: Created month
th: เดือนที่สร้าง

en: Created day
th: วันที่สร้าง

en: Created week
th: สัปดาห์ที่สร้าง

en: Updated year + month
th: ปรับปรุงปี + เดือน

en: Updated year
th: ปรับปรุงปี

en: Updated month
th: ปรับปรุงเดือน

en: Updated day
th: ปรับปรุงวัน

en: Updated week
th: ปรับปรุงสัปดาห์

en: Operations links
th: ลิงค์สำหรับการปฏิบัติการ

en: Date changed
th: วันที่เปลี่ยนแปลง
