Studyroom (7.x-1.3) - en to da translation catalogue (98 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Public
da: Offentlig

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: view
da: vis

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Message
da: Meddelelse

en: Weight
da: Vægt

en: Types
da: Typer

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Core
da: Kerne

en: Time
da: Tid

en: User
da: Bruger

en: 1 day | @count days
da[0]: 1 dag
da[1]: @count dage

en: Published
da: Udgivet

en: Location
da: Lokation

en: Owner
da: Ejer

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Users
da: Brugere

en: Duration
da: Varighed

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Rules
da: Regler

en: Delete location
da: Slet lokation

en: Display name
da: Display

en: Today
da: I dag

en: Publishing options
da: Udgivelse

en: None.
da: Ingen.

en: revert
da: gendan

en: Date created
da: Dato oprettet

en: 5 minutes
da: 5 minutter

en: 10 minutes
da: 10 minutter

en: 15 minutes
da: 15 minutter

en: 30 minutes
da: 30 minutter

en: 1 minute
da: 1 minut

en: Space
da: Mellemrum

en: Language neutral
da: Sprogneutral

en: Max word length of titles
da: Maksimal længde af titler

en: @type: updated %title.
da: @type: %title opdateret.

en: @type: added %title.
da: @type: %title tilføjet.

en: Locked
da: Låst

en: About
da: Om

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: clone
da: klon

en: Generate
da: Opret

en: In the form of WW (01 - 53).
da: På formen WW (01 - 53).

en: export
da: eksportér

en: translate
da: oversæt

en: Reservation ID
da: Reservationsnummer

en: Locations
da: Lokationer

en: location
da: lokation

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: Delete link
da: Slet-link

en: Start time
da: Start tid

en: Edit link
da: Redigér-link

en: In the form of CCYYMMDD.
da: På formen CCYYMMDD.

en: Created year + month
da: Oprettelsesår og -måned

en: In the form of YYYYMM.
da: På formen YYYYMM.

en: Created year
da: Oprettelsesår

en: In the form of YYYY.
da: På formen YYYY.

en: Created month
da: Oprettelsesmåned

en: In the form of MM (01 - 12).
da: På formen MM (01 - 12).

en: Created day
da: Oprettelsesdag

en: In the form of DD (01 - 31).
da: På formen DD (01 - 31).

en: Created week
da: Oprettelsesuge

en: Updated year + month
da: Opdateret år + måned

en: Updated year
da: Opdateret år

en: Updated month
da: Opdateret måned

en: Updated day
da: Opdateret dag

en: Updated week
da: Opdateret uge

en: available
da: tilgængelig

en: Delete reservation
da: Slet reservation

en: manage fields
da: håndtér felter

en: Save location
da: Gem lokation

en: Date changed
da: Dato ændret

en: manage display
da: håndtér visning

en: Requires locale.module
da: Kræver locale.module

en: %title has been created.
da: %title er blevet oprettet.

en: %title has been updated.
da: %title er blevet opdateret.

en: End time
da: Slut tid

en: The date the product was last updated.
da: Datoen hvor produktet senest blev opdateret.

en: Capacity
da: Kapacitet

en: Pop-up calendar
da: Pop-up kalender

en: Time increments
da: Tidsintervaller

[ctx: datetime]
en: Time
da: Tid

en: Use raw value
da: Brug rå værdi

en: Check if you want to display the raw value instead of the human readable value.
da: Markér hvis du ønsker at vise den rå værdi i stedet for den læsbare værdi.

en: Conflicts
da: Konflikter
