Studyroom (7.x-1.3) - en to ja translation catalogue (88 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Public
ja: パブリック

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: view
ja: ビュー

en: Date
ja: 日付

en: Search
ja: 検索

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Message
ja: メッセージ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Link
ja: リンク

en: Types
ja: タイプ

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Core
ja: コア

en: Time
ja: 時間

en: Display
ja: 表示

en: User
ja: ユーザー

en: 1 day | @count days
ja[0]: 1日
ja[1]: @count日

en: Published
ja: 掲載

en: Location
ja: 場所

en: Owner
ja: 所有者

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Users
ja: ユーザー

en: Duration
ja: 期間

en: Created date
ja: 作成日時

en: Updated date
ja: 更新日時

en: Rules
ja: ルール

en: Display name
ja: 表示名

en: Today
ja: 今日

en: Publishing options
ja: 掲載オプション

en: None.
ja: なし

en: revert
ja: 戻す

en: Date created
ja: 作成日時

en: 1 minute
ja: 1分

en: Space
ja: スペース

en: Language neutral
ja: ニュートラル言語

en: @type: updated %title.
ja: @type: %titleが更新されました。

en: @type: added %title.
ja: @type: %titleが追加されました。

en: Locked
ja: ロック

en: About
ja: アバウト

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: clone
ja: 複製

en: Generate
ja: 生成する

en: In the form of WW (01 - 53).
ja: WW（01～53）の形式。

en: export
ja: エクスポート

en: translate
ja: 翻訳

en: Reservation
ja: 予約

en: Locations
ja: 場所

en: Delete link
ja: リンクを削除

en: Start time
ja: 開始日時

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: In the form of CCYYMMDD.
ja: CCYYMMDDの形式。

en: Created year + month
ja: 作成年月

en: In the form of YYYYMM.
ja: YYYYMMの形式。

en: Created year
ja: 作成年

en: In the form of YYYY.
ja: YYYYの形式。

en: Created month
ja: 作成月

en: In the form of MM (01 - 12).
ja: MM（01～12）の形式。

en: Created day
ja: 作成日

en: In the form of DD (01 - 31).
ja: DD（01～31）の形式。

en: Created week
ja: 作成週

en: Updated year + month
ja: 更新年月

en: Updated year
ja: 更新年

en: Updated month
ja: 更新月

en: Updated day
ja: 更新日

en: Updated week
ja: 更新週

en: manage fields
ja: フィールドの管理

en: Date changed
ja: 更新日付

en: manage display
ja: 表示の管理

en: Requires locale.module
ja: Locale モジュールが必要

en: %title has been created.
ja: %title が作成されました。

en: %title has been updated.
ja: %title が更新されました。

en: End time
ja: 終了日時

en: Capacity
ja: キャパシティ

en: Sign in
ja: サインイン

en: Pop-up calendar
ja: ポップアップカレンダー

en: Time increments
ja: 時間の間隔

[ctx: datetime]
en: Time
ja: 時間
