Studyroom (7.x-1.3) - en to mr translation catalogue (35 entries)

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: view
mr: दाखवा

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Message
mr: संदेश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Types
mr: प्रकार

en: edit
mr: संपादन

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Core
mr: मूळ

en: Time
mr: वेळ

en: Display
mr: दाखवा

en: User
mr: सदस्य

en: 1 day | @count days
mr[0]: १ दिवस
mr[1]: @count दिवस

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Location
mr: स्थळ

en: Next Day
mr: पुढचा दिवस

en: Owner
mr: मालक

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Publishing options
mr: प्रकाशित करण्यासाठीचे पर्याय

en: Locked
mr: कुपुपबंद
