Studyroom (7.x-1.3) - en to nl translation catalogue (99 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Public
nl: Publiek

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: view
nl: weergeven

en: Date
nl: Datum

en: Search
nl: Zoeken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Message
nl: Bericht

en: Weight
nl: Gewicht

en: Types
nl: Soorten

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Core
nl: Kern

en: Time
nl: Tijd

en: Display
nl: Weergeven

en: User
nl: Gebruiker

en: 1 day | @count days
nl[0]: 1 dag
nl[1]: @count dagen

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Location
nl: Locatie

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Users
nl: Gebruikers

en: Purpose
nl: Doel

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: Updated date
nl: Wijzigingsdatum

en: Rules
nl: Regels

en: Delete location
nl: Verwijder locatie

en: Display name
nl: Naam voor weergave

en: Today
nl: Vandaag

en: Publishing options
nl: Publicatie-opties

en: None.
nl: Geen.

en: revert
nl: terugzetten

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: 5 minutes
nl: 5 minuten

en: 10 minutes
nl: 10 minuten

en: 15 minutes
nl: 15 minuten

en: 30 minutes
nl: 30 minuten

en: 1 minute
nl: 1 minuut

en: Space
nl: Spatie

en: Language neutral
nl: Taalonafhankelijk

en: Max word length of titles
nl: Maximaal aantal woorden van een titel

en: @type: updated %title.
nl: @type: %title bijgewerkt.

en: @type: added %title.
nl: @type: %title toegevoegd.

en: Locked
nl: Vergrendeld

en: About
nl: Over

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: clone
nl: dupliceren

en: Generate
nl: Genereer

en: export
nl: exporteer

en: translate
nl: vertalen

en: Reservation
nl: Reservering

en: Locations
nl: Locaties

en: location
nl: locatie

en: Finished with an error.
nl: Beëindigd met een fout.

en: Delete link
nl: Verwijderlink

en: Start time
nl: Vanaf

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: In the form of CCYYMMDD.
nl: in het formaat CCYYMMDD

en: Created year + month
nl: Aangemaakt jaar + maand

en: In the form of YYYYMM.
nl: In het formaat YYYYMM.

en: Created year
nl: Jaar van aanmaak

en: Created month
nl: Maand van aanmaak

en: Created day
nl: Dag van aanmaak

en: Created week
nl: Week van aanmaak

en: Updated year + month
nl: Jaar en maand van wijziging

en: Updated year
nl: Jaar van wijziging

en: Updated month
nl: Maand van wijziging

en: Updated day
nl: Dag van wijziging

en: Updated week
nl: Week van wijziging

en: available
nl: beschikbaar

en: Delete reservation
nl: Reservering verwijderen

en: Edit: %title
nl: Bewerk: %title

en: manage fields
nl: velden beheren

en: Date changed
nl: Wijzigingsdatum

en: manage display
nl: weergave beheren

en: Reservations
nl: Reserveringen

en: Requires locale.module
nl: Locale-module vereist

en: %title has been created.
nl: %title is aangemaakt.

en: %title has been updated.
nl: %title is bijgewerkt.

en: End time
nl: Tot

en: The date the product was last updated.
nl: De datum waarop het product voor het laatst gewijzigd is.

en: Capacity
nl: Capaciteit

en: Sign in
nl: Inloggen

en: Pop-up calendar
nl: Pop-upkalender

en: Time increments
nl: Tijdsinterval

[ctx: datetime]
en: Time
nl: Tijd

en: Weekday
nl: Weekdag

en: Use raw value
nl: Gebruik de onopgemaakte waarde

en: Check if you want to display the raw value instead of the human readable value.
nl: Aanvinken om de onopgemaakte waarde weer te geven, in plaats van de door mensen leesbare waarde.

en: space
nl: spatie

en: Conflicts
nl: Conflicten
