Studyroom (7.x-1.3) - en to sv translation catalogue (97 entries)

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Public
sv: Offentlig

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: view
sv: visa

en: Date
sv: Datum

en: Search
sv: Sök

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Message
sv: Meddelande

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Types
sv: Typer

en: edit
sv: redigera

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Core
sv: Kärna

en: Time
sv: Tid

en: Display
sv: Visa

en: User
sv: Användare

en: 1 day | @count days
sv[0]: 1 dag
sv[1]: @count dagar

en: Published
sv: Publicerad

en: Location
sv: Plats

en: Owner
sv: Ägare

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Users
sv: Användare

en: Purpose
sv: Syfte

en: Duration
sv: Varaktighet

en: Created date
sv: Skapad datum

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: Rules
sv: Regler

en: Display name
sv: Visningsnamn

en: Today
sv: Idag

en: Publishing options
sv: Publiceringsalternativ

en: None.
sv: Ingen.

en: revert
sv: återställ

en: Date created
sv: Datum för skapande

en: 5 minutes
sv: 5 minuter

en: 10 minutes
sv: 10 minuter

en: 15 minutes
sv: 15 minuter

en: 30 minutes
sv: 30 minuter

en: 1 minute
sv: 1 minut

en: Space
sv: Blanksteg

en: Language neutral
sv: Språkneutral

en: @type: updated %title.
sv: @type: uppdaterade %title.

en: @type: added %title.
sv: @type: lade till %title.

en: Locked
sv: Låst

en: About
sv: Om

en: Text to display
sv: Text att visa

en: clone
sv: klona

en: Generate
sv: Generera

en: In the form of WW (01 - 53).
sv: På formen WW (01 - 53).

en: export
sv: exportera

en: translate
sv: översätt

en: Reservation
sv: Bokning

en: Reservation ID
sv: Boknings-ID

en: Locations
sv: Platser

en: location
sv: plats

en: Finished with an error.
sv: Färdig med ett fel.

en: Delete link
sv: Radera länk

en: Start time
sv: Starttid

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: In the form of CCYYMMDD.
sv: På formen YYYYMMDD.

en: Created year + month
sv: Skapad år + månad

en: In the form of YYYYMM.
sv: På formen YYYYMM.

en: Created year
sv: Skapad år

en: In the form of YYYY.
sv: På formen YYYY.

en: Created month
sv: Skapad månad

en: In the form of MM (01 - 12).
sv: På formen MM (01 - 12).

en: Created day
sv: Skapad dag

en: In the form of DD (01 - 31).
sv: På formen DD (01 - 31).

en: Created week
sv: Skapad vecka

en: Updated year + month
sv: År + månad för uppdatering

en: Updated year
sv: År för uppdatering

en: Updated month
sv: Månad för uppdatering

en: Updated day
sv: Dag för uppdatering

en: Updated week
sv: Vecka för uppdatering

en: available
sv: tillgänglig

en: Delete reservation
sv: Radera bokning.

en: manage fields
sv: hantera fält

en: Date changed
sv: Ändrad datum

en: manage display
sv: hantera visning

en: Reservations
sv: Bokningar

en: %title has been created.
sv: %title har skapats.

en: %title has been updated.
sv: %title har uppdaterats.

en: End time
sv: Sluttid

en: Capacity
sv: Kapacitet

en: Sign in
sv: Logga in

en: Pop-up calendar
sv: Popupkalender

en: Time increments
sv: Tidssteg

[ctx: datetime]
en: Time
sv: Tid
