Studyroom (7.x-1.3) - en to cy translation catalogue (55 entries)

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: view
cy: gweld

en: Date
cy: Dyddiad

en: Search
cy: Chwilio

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Message
cy: Neges

en: Weight
cy: Pwysau

en: Link
cy: Dolen

en: Types
cy: Mathau

en: edit
cy: golygu

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Core
cy: Craidd

en: Time
cy: Amser

en: Display
cy: Dangos

en: User
cy: Defnyddiwr

en: 1 day | @count days
cy[0]: 1 diwrnod

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Location
cy: Lleoliad

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Created date
cy: Dyddiad y crewyd

en: Updated date
cy: Dyddiad wedi ei ddiweddaru

en: Today
cy: Heddiw

en: Publishing options
cy: Dewisiadau cyhoeddi

en: None.
cy: Dim

en: revert
cy: dychwelyd

en: Date created
cy: Dyddiad crëwyd

en: Language neutral
cy: Iaith niwtral

en: @type: updated %title.
cy: @type: wedi diweddaru %title.

en: @type: added %title.
cy: @type: wedi ychwanegu %title.

en: Text to display
cy: Testun i ddangos

en: In the form of WW (01 - 53).
cy: Yn y ffurf WW (01-53)

en: Delete link
cy: Dileu dolen

en: Edit link
cy: Golygu dolen

en: In the form of CCYYMMDD.
cy: Yn y ffurf CCYYMMDD.

en: Created year + month
cy: Blwyddyn + mis y cafodd ei greu

en: In the form of YYYYMM.
cy: Yn y ffurf BBBBMM.

en: Created year
cy: Cafodd ei greu yn blwyddyn

en: In the form of YYYY.
cy: Yn y ffurf BBBB

en: Created month
cy: Cafodd ei greu ar fis

en: In the form of MM (01 - 12).
cy: Yn y ffurf MM (01-12)

en: Created day
cy: Cafodd ei greu ar ddydd

en: In the form of DD (01 - 31).
cy: Yn y ffurf DD (01-31)

en: Created week
cy: Cafodd ei greu yn wythnos

en: Date changed
cy: Dyddiad newidwyd
