Studyroom (7.x-1.3) - en to hr translation catalogue (69 entries)

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Public
hr: Javno

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: view
hr: prikaz

en: Date
hr: Datum

en: Search
hr: Pretraga

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Message
hr: Poruka

en: Weight
hr: Težina

en: Link
hr: Poveznica

en: Types
hr: Vrste

en: edit
hr: uredi

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Core
hr: Jezgra

en: Time
hr: Vrijeme

en: Display
hr: Prikaz

en: User
hr: Korisnik

en: 1 day | @count days
hr[0]: @count dan
hr[1]: @count dana
hr[2]: @count dana

en: Published
hr: Objavljeno

en: Location
hr: Lokacija

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Configuration
hr: Postavke

en: Users
hr: Korisnici

en: Duration
hr: Trajanje

en: Created date
hr: Nadnevak stvaranja

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: Delete location
hr: Izbrišite lokaciju

en: Today
hr: Danas

en: Publishing options
hr: Opcije objave

en: None.
hr: Nijedan.

en: revert
hr: vrati

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: 5 minutes
hr: 5 minuta

en: 10 minutes
hr: 10 minuta

en: 30 minutes
hr: 30 minuta

en: Space
hr: Razmak

en: Language neutral
hr: Neutralni jezik

en: @type: updated %title.
hr: @type: osvježen %title.

en: @type: added %title.
hr: @type: %title je dodan.

en: Locked
hr: Zaključano

en: About
hr: Opis

en: Text to display
hr: Tekst koji će se prikazati

en: In the form of WW (01 - 53).
hr: U obliku WW (01 - 53).

en: Delete link
hr: Ukloni poveznicu

en: Edit link
hr: Uredi poveznicu

en: In the form of CCYYMMDD.
hr: U obliku CCYYMMDD.

en: Created year + month
hr: Godina + mjesec stvaranja

en: In the form of YYYYMM.
hr: U obliku YYYYMM.

en: Created year
hr: Godina stvaranja

en: In the form of YYYY.
hr: U obliku YYYY.

en: Created month
hr: Mjesec stvaranja

en: In the form of MM (01 - 12).
hr: U obliku MM (01 - 12).

en: Created day
hr: Dan stvaranja

en: In the form of DD (01 - 31).
hr: U obliku DD (01 - 31).

en: Created week
hr: Tjedan stvaranja

en: manage fields
hr: upravljanje poljima

en: Date changed
hr: Nadnevak promjene

en: manage display
hr: upravljanje prikazom

en: %title has been created.
hr: %title je stvoren.

en: %title has been updated.
hr: %title je ažuriran.
