Studyroom (7.x-1.2) - en to ro translation catalogue (69 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Closed
ro: Închis

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: view
ro: afișează

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Message
ro: Mesaj

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Types
ro: Tipuri

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Core
ro: Nucleu

en: Time
ro: Ora

en: User
ro: Utilizator

en: 1 day | @count days
ro[0]: 1 zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Published
ro: Publicat

en: Location
ro: Locaţia

en: Owner
ro: Proprietar

en: Configuration
ro: Configurație

en: Users
ro: Utilizatori

en: Duration
ro: Durată

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Rules
ro: Reguli

en: Delete location
ro: Şterge locaţia

en: Display name
ro: Nume de afişare

en: Today
ro: Azi

en: Publishing options
ro: Opţiuni de publicare

en: None.
ro: Niciunul.

en: revert
ro: revenire

en: Date created
ro: Dată creată

en: 1 minute
ro: 1 minut

en: Space
ro: spațiu

en: Language neutral
ro: Limbă neutră

en: @type: updated %title.
ro: @type: %title actualizat.

en: @type: added %title.
ro: @type: %title adăugat.

en: Locked
ro: Blocat

en: About
ro: Despre

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Generate
ro: Generează

en: In the form of CCYYMMDD.
ro: În forma CCYYMMDD.

en: Created year + month
ro: Anul + luna creării

en: Created year
ro: Anul creării

en: Created month
ro: Luna creării

en: Created day
ro: Ziua creării

en: Created week
ro: Săptămâna creării

en: Updated year + month
ro: An + lună actualizate

en: Updated year
ro: An actualizat

en: Updated month
ro: Luna actualizată

en: Updated day
ro: Ziua actualizată

en: Updated week
ro: Saptămâna actualizată

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: manage display
ro: administrare afişare

en: Time increments
ro: Intervale de timp
