Stumblr (7.x-2.2) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Content
ar: المحتوى

en: Comments
ar: التعليقات

en: Tags
ar: وسوم

en: Footer
ar: التذييل

en: Comment
ar: التعليق

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Search results
ar: نتائج البحث

en: Your search yielded no results
ar: لا نتائج لعملية البحث

en: Copyright
ar: جميع الحقوق محفوظة

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ar: يتم استخدام القائمة <em>الرئيسية</em> لعرض الأقسام الرئيسية في الموقع، وغالباً ما تظهر في ترويسة الصفحة.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ar: أدخل قائمة كلمات مفصولة بفواصل لوصف المحتوى الخاص بك.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.
