Stumblr (7.x-2.2) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Content
da: Indhold

en: Comments
da: Kommentarer

en: Footer
da: Sidefod

en: Comment
da: Kommentar

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Search results
da: Søgeresultater

en: Your search yielded no results
da: Din søgning gav ingen resultater.

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
da: Menuen <em>Main</em> bruges på mange sites til at vise sitets overordnede sektioner, typisk i en navigationsbjælke i toppen af siden.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Sample Content
da: Eksempelindhold
