Stumblr (7.x-2.2) - en to ku translation catalogue (14 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Add new comment
ku: بۆچوونێکی نوێ بنووسه‌

en: Search results
ku: ئەنجامەکانی گەڕان

en: Your search yielded no results
ku: گەڕانەکەت بێ ئەنجام بوو

en: Save and continue
ku: هەڵگرە و بەردەوام بە

en: Main menu
ku: پێڕستی سەرەکی

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ku: جۆری <em>وتارەکان</em> بەکاربهێنە بۆ ناوەڕۆکی گەرماوگەرمی وەک هەواڵەکان، وەشانی ڕۆژنامەگەری یان بڵاوکراوەی بڵاگ.
