Stumblr (7.x-2.2) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Content
pt: Conteúdo

en: Comments
pt: Comentários

en: Login
pt: Entrar

en: Footer
pt: Rodapé

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Search results
pt: Resultados da pesquisa

en: Your search yielded no results
pt: A pesquisa não gerou resultados

en: Sidebar
pt: Barra lateral

en: Copyright
pt: Direitos de autor

en: Save and continue
pt: Guardar e continuar

en: Main menu
pt: Menu principal

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
pt: O menu <em>Principal</em> é usado em muitos sites para mostrar as secções principais do site, frequentemente numa barra de navegação superior.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
pt: Insira uma lista de palavras, separadas por vírgulas, para descrever o seu contéudo.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pt: Utilize <em>artigos</em> para conteúdos onde a data é relevante, como notícias, comunicados de imprensa ou entradas de blogue.
